Svete Mise u 8 i 11 sati u Svetištu i u 9:30 u crkvi sv. Ane U Zvirovićima                                                                   Aktualni župni list

UOČNICA - 6.6.2013.

   Redovito se uočnica u našoj župi slavi s posebnim ugođajem večernje procesije s upaljenim svijećama. Ovoga puta je to moralo izostati zbog lošeg vremena.

No, veliki broj vjernika nije izostao, ispovijed, molitve, zavjeti. Ispovijedala su četiri svećenika prije pobožnosti i svete Mise. Svetu Misu predvodio je međugorski župnik fra Marinko Šakota uz koncelebraciju župnika don Ive Šutala i don Antana Luburića, sina naše studenačke župe. Taj dan u našoj župi organizirano je i cjelodnevno klanjanje u župnoj crkvi. Župnik je u dno crkve postavio RASPORED KLANJANJA. Mogao se upisati svatko tko je htio kako bi se znalo da nema nijednog sata praznog. Cijeloga dana, iz sata u sat, u našu župnu crkvu pristizali su vjernici koji su se htjeli klanjati Presvetom Oltarskom Sakramentu. Cjelodnevno klanjanje trajalo je od 6 do 6. Nakon toga slijedio je blagoslov s Presvetim i završetak klanjanja. To je ujedno bila i večer blagoslova djece. Velik broj dječaka i djevojčica iz župe došli su kako bi primili posebni Božji blagoslov. Na koncu svete Mise predvoditelj misnoga slavlja, fra Marinko Šakota, izmolio je blagoslovnu molitvu i svetom vodom poškropio svu djecu. Liturgijsko pjevanje predvodio je župni mješoviti zbor „Vrelo života“. Nakon Mise župnik je pripravio domjenak za goste svećenike i župni zbor. Svi su ostali u zajedničkom druženju, pjesmi i veselju u župnoj kući.

Bernard Lauc

  • osma-vecer-devetnice-2013-01
  • osma-vecer-devetnice-2013-02
  • osma-vecer-devetnice-2013-03
  • osma-vecer-devetnice-2013-04
  • osma-vecer-devetnice-2013-05
  • osma-vecer-devetnice-2013-06
  • osma-vecer-devetnice-2013-07
  • osma-vecer-devetnice-2013-08
  • osma-vecer-devetnice-2013-09
Free counters! 

© 2012 - 2021 Svetište Studenci. Dozvoljeno je preuzimati izvorne tekstove. Web development Ante Kozina