Svete Mise u 8 i 11 sati u Svetištu i u 9:30 u crkvi sv. Ane U Zvirovićima                                                                   Aktualni župni list

OBNOVLJENA ZAVJETNA KAPELICA SV. ANTE U POLJU - 13.6.2013.

   U našoj župi postoje dvije zavjetne kapelice sv. Ante gdje se svake godine slave svete Mise u čast ovoga velikoga sveca. Jedna je kapelica na Usjeku, a druga je u Polju.

Na Usjeku sveta Misa se slavi na uočnicu u 19 sati, a u Polju na sam spomendan svetoga Ante, 13. lipnja u 8 sati ujutro. I na jednoj i na drugoj svetoj Misi skupi se lijep broj vjernika kao što je bilo i ove godine. Na Usjeku redovito svećenik obavi i blagoslov vozača i vozila.
Ove godine vjernici Donjih Studenaca skupili su sredstva i obnovili svoju kapelicu u Polju. Točnije njih 11 obitelji ili domaćina dogovorili su se i uložili svoja sredstva kako bi ofarbali kapelicu, popravili kip i uredili sve potrebno kako bi ovo zavjetno mjesto još ljepše izgledalo. Hvale je vrijedno njihovo djelo ljubavi, a još vrednije što su htjeli ostati u anonimnosti, nisu htjeli da se čitaju njihova imena. Ovo dobro djelo naših vjernika službeno je objavio župnik don Ivo na sam spomendan sv. Ante, 13. lipnja nakon svete Mise u 8 sati na kojoj je sudjelovao vrlo lijep broj vjernika.
 Župnik je istaknuo da će ovo upisati i unijeti u arhivu naše župe. Neka darovateljima  po zagovoru svetog Ante dobri Bog udijeli svoj nebeski blagoslov.

 Ljilja Raše

  • sveti-ante-u-polju-2013-01
  • sveti-ante-u-polju-2013-02
  • sveti-ante-u-polju-2013-03
  • sveti-ante-u-polju-2013-04
  • sveti-ante-u-polju-2013-05
  • sveti-ante-u-polju-2013-06
  • sveti-ante-u-polju-2013-07

Tags:
Free counters! 

© 2012 - 2021 Svetište Studenci. Dozvoljeno je preuzimati izvorne tekstove. Web development Ante Kozina