Nedjelja, 12. prosinca: 3. nedjelja došašća                           8 - Sveta Misa u župnoj crkvi                           9,30 - Sveta Misa u Stubici                           11 - Sveta Misa u župnoj crkvi                           Aktualni župni list

DAN STARIH I NEMOĆNIH - 1.9.2013.

   Svake godine prve nedjelje u mjesecu rujnu organizira se u našoj župi Dan starih i nemoćnih. Župnik je i ove godine pozvao sve stare i nemoćne koji mogu doći da dođu na svetu Misu koja se prikazuje za njih i za sve one koji dvore bolesnike.

Također je zamolio sve obitelji da učine uslugu svojim nemoćnima u kući i dovezu ih na svetu Misu.  U našoj župi ima oko 130 starih, nemoćnih i bolesnih osoba koje župnik godišnje redovno tri puta obilazi i podijeli im sakrament pomirenja i svete pričesti: za Božić, za Uskrs i za Veliku Gospu.
Lijep broj ih se odazvao u nedjelju, 1. rujna, na svetu Misu koja se slavila u 9.30 u našem svetištu. Župnik je u svojoj propovijedi naglasio kako često nepošteno postupamo prema našim starim i nemoćnima, našim bakama i djedovima, koji su, dok su bili mlađi, sve učinili za nas kao naši roditelji: rađali nas, odgajali, školali, čuvali, učili molitve, radili i kupovali nam odjeću, obuću, knjige i sve što nam je trebalo. Sad, kad su oni ostarjeli mi se moramo brinuti za njih, pomoći im u svemu i učiniti im starost dostojanstvenom i radosnom. Nažalost, veliki broj njih se u svojoj kući osjeća odbačenima, nepotrebnima, zaostalima i neupotrebljivima, naglasio je župnik. Također je istaknuo kako bi u ovom svijetu bilo manje grijeha kad bismo više čuvali zapovijedi Božje i savjete naših starih. Svetu Misu lijepim liturgijskim pjevanjem pratio je naš župni mješoviti zbor „Vrelo života“.
Nakon svete Mise naši folkloraši uljepšali su ovaj svečani dan lijepim kolom, pjesmom i linđom u čast našim starima i nemoćnima kojima želimo posvetiti barem jedan dan u godini, sjetiti se njihove ljubavi i zahvaliti im za sve dobro što su učinili za svoju obitelj, djecu, prijatelje, susjede i sve one s kojim su živjeli i susretali se.
Gospodine, učini sretnom i radosnom starost naših nemoćnih, starih i bolesnih, a nama koji s njima živimo daj dovoljno strpljivosti, ljubavi i zahvalnosti.

 Ilija Petković, bogoslov

 • dan-starih-i-nemocnih-2013-01
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-02
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-03
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-04
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-05
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-06
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-07
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-08
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-09
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-10
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-11
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-12
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-13
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-14
 • dan-starih-i-nemocnih-2013-15
Free counters! 

© 2012 - 2021 Svetište Studenci. Dozvoljeno je preuzimati izvorne tekstove. Web development Ante Kozina