Nedjelja, 8. svibnja:                           8 - Sveta Misa za narod (župna crkva)                          9,30 - Sveta Misa blagoslova polja u Stubici                           11 - Sveta Misa za narod (župna crkva)                           12 - Sveta Misa blag. polja u Trseljevini                           Aktualni župni list

PREDSTAVLJANJE KNJIGE „MISIONAR“

Dana, 27. listopada u našoj župi upriličeno je predstavljanje knjige „Misionar“ (1. dio), pokojnog fra Stojana Zrne, dugogodišnjeg misionara u Kongu. Zahvaljujući fra Gabrijelu Miočo - uredniku Naših ognjišta i samom predvoditelju Misnoga slavlja - i suradnji s drugim urednicima - našim župnikom don Ivanom Štironjom, don Tomom Kneževićem, ravnateljem Caritasa Bosne i Hercegovine, mons Lukom Tunjićem, ravnateljem Papinskih misijskih djela - ova knjiga je ugledala svjetlost dana, te stoga fra Stojanovi putopisi neće biti zaboravljeni.

U samoj homiliji fra Gabrijel se dotakao samih misija i same njegove želje za misionarenjem. Naglasio je kako je to nešto posebno. Možemo mi ovdje o tome pričati, ali tek dolaskom u misije čovjek u pravom smislu upozna što znači biti misionar. Jednostavno poželi dolje ostati cijeli svoj život. Nakon svete Mise, uslijedilo je predstavljanje same knjige. Uz fra Gabrijela Mioča, njegove primjere iz same knjige, naglasio je „ovo je u biti tek prvi dio ove knjige, te se već priprema drugi dio i ako Bog da, biti će i treći“.

Uz fra Gabrijela, nekoliko riječi je rekao i sam naš župnik don Ivan, govoreći i o svome iskustvu u misijama. Napomenuo je, kako se divi fra Stojanu, koji je kroz cijeli svoj život tako puno mogao pisati. Ta njegova pisanja bile su samo kratke bilješke toga dana. koje je pri povratku u župu pisao i razrađivao u obliku priča. Sam župnik je naglasio kako je i sam u početku mogao mnogo toga zapisati, dok mu s vremenom ponestane ideja.

 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-001
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-002
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-003
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-004
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-005
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-006
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-007
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-008
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-009
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-010
 • predstaljanje-knjige-misionar-2018-011
Free counters! 

© 2012 - 2022 Svetište Studenci. Dozvoljeno je preuzimati izvorne tekstove. Web development Ante Kozina