Nedjelja, 8. svibnja:                           8 - Sveta Misa za narod (župna crkva)                          9,30 - Sveta Misa blagoslova polja u Stubici                           11 - Sveta Misa za narod (župna crkva)                           12 - Sveta Misa blag. polja u Trseljevini                           Aktualni župni list

KRIŽNI PUT MLADIH - 29.3.2014.

   U organizaciji Hrvatske katoličke mladeži naše župe „Novo srce“, u našoj župnoj crkvi održan je križni put mladih. Ovoga puta križni put su osmislili i na postajama čitali članovi dramske sekcije dok je zbor mladih „Plamen ljubavi“ svojim pjevanjem uljepšao ovaj liturgijski korizmeni susret.

Mladi su se lijepo odazvali na ovaj susret te sabrano, aktivno i dostojanstveno sudjelovali u meditativnim tekstovima koji su nas sve duhovno obogaćivali i pomogli da dublje uronimo u tajnu Isusove svete muke koju je podnio za naše spasenje. Župnik don Ivo na početku je svim prisutnima posvijestio kako je i naš zadatak da u životu, poput Isusa, predano i Bogu zahvalno prihvatimo sve križeve koji nam dolaze iz Božje ruke te da ih strpljivo i požrtvovno nosimo i Bogu prikažemo kao žrtvu za spas svoje duše. Neka nam Bog pomogne da možemo uvijek prihvaćati sve patnje i žrtve svoga života i da ih možemo spremno Bogu prikazivati, a drugima na njihovom križnome putu da možemo biti Šimuni Cirenci i nesebične Veronike.

Martina Alilović

  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-01
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-02
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-03
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-04
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-05
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-06
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-07
  • krizni-put-mladih-ozujak-2014-08
Free counters! 

© 2012 - 2022 Svetište Studenci. Dozvoljeno je preuzimati izvorne tekstove. Web development Ante Kozina