Nedjelja, 12. prosinca: 3. nedjelja došašća                           8 - Sveta Misa u župnoj crkvi                           9,30 - Sveta Misa u Stubici                           11 - Sveta Misa u župnoj crkvi                           Aktualni župni list

CARITASOVA RADIONICA „BETLEHEM“ U STUDENICMA - 6.4.2014.

   Na petu nedjelju korzime, 6. travnja 2014. godine u posjet su nam došli članovi Caritasove radionice „Betlehem“ iz Čapljine. Na čelu sa instruktoricom Tihanom Tanjić došlo je 6 štićenika, 6 roditelja i jedan volonter.

„Betlehem“ je naime Caritasova radionica u Čapljini za osobe s posebnim potrebama kojih danas tamo ima 12. Iz naše župe u „Betlehemu“ se nalazi korisnik Danijel Šimović iz Zvirovića. Oni su u Studence došli na svetu Misu u 11 sati nakon koje su pripremili prodajnu izložbu za vjernike naše župe. Moglo se nabaviti vrlo lijepih stvari. Bile su tu razne slike u drvetu, uskrsni aranžmani, ukrasne boce, podmetači za čaše, križevi, vješalice, magneti, živo cvijeće u aranžmanima od kamena i druge zgodne stvarčice. Vjernici su rado nabavili ove i vrijedne, i korisne i estetski vrlo privlačne stvari kako bi njima uljepšali svoj dom, ali također i kako bi pomogli korisnicima „Betlehema“ u njihovom radu i uzdržavanju. Iskreno smo se svi iznenadili kad smo vidjeli kako lijepih stvari imaju koje se mogu upotrijebiti u kući, u stanu ili sobi i kako lijepo mogu ukrasiti prostor. Nakon prodajne izložbe u prostoru crkvenog dvorišta župnik je sve njih pozvao u župne prostorije na zakusku i kratku okrepu.
Neka Gospodin blagoslov sve korisnike, njihove obitelji, djelatnike „Betlehema“ i sve volontere koji svojim nesebičnim radom pomažu ovakve zajednice.

Marko Petković

 • prodajna-izlozba-travanj-2014-01
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-02
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-03
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-04
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-05
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-06
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-07
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-08
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-09
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-10
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-11
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-12
 • prodajna-izlozba-travanj-2014-13
Tags:
© 2012 - 2021 Svetište Studenci. Dozvoljeno je preuzimati izvorne tekstove. Web development Ante Kozina